Losy obiektu do momentu utraty: Obraz pochodził z Galerii Stanisława Augusta. Stanowił dar Maurycego hr. Potockiego z 1826 r. Wpisany do Inwentarza Zbiorów Państwowych. 29 stycznia 1930 r. został przekazany w depozyt Zamkowi Królewskiemu w Warszawie.

Okoliczności utraty: We wrześniu 1939 r. Zamek został znacznie uszkodzony w wyniku bombardowania. Muzealnikom udało się wówczas uratować część wyposażenia i znajdujących się w zamku dzieł sztuki. W większości obiekty te trafiły do Muzeum Narodowego w Warszawie. Stamtąd były sukcesywnie wywożone do Krakowa oraz bezpośrednio do Niemiec. Zabytki, które pozostały w muzeum do 1944 r. zostały w przeważającej części zniszczone lub zrabowana przez stacjonujących tam żołnierzy niemieckich.

Dziękujemy Dyrekcji Instytutu Sztuki PAN za zgodę na wykorzystanie fotografii dzieła w tegorocznym pokazie Muzeum Utracone.