Nasiśnij Enter aby Wyszukać
Najnowszy film Muzeum Utracone! Zapraszamy do obejrzenia!
Pierwszy raz w historii kumulacja w Lotto sięgnęła 60 000 000 złotych
W tegorocznym pokazie projektu Muzeum Utraconego podczas Nocy Muzeów, zobaczycie film o zwariowanych losach dzieł Jana Matejki, ich wojennych i powojennych losach. Tych którzy nie trafia na Wawel 13.05, Pod MNW w Warszawie 14.05, lub do Gdańska i Mecenas Projektu, Totalizator Sportowy, ma swoje wielkie święto. Pierwszy raz w historii kumulacja w Lotto sięgnęła 60 000 000 złotych.
GOEBBELS DA 10 MILIONÓW MAREK ZA MATEJKĘ
walek104 „Bomby spadają na Warszawę. Zachęta może spłonąć w każdej chwili, a wraz z nią obrazy Matejki. siódmego września pada Westerplatte i pada rozkaz – ewakuacja obrazów. Płótna zwinąć i zapakować w skrzynie. Teraz. Zaraz. Natychmiast”. Zapraszamy na 7. edycję Muzeum Utraconego!   Muzeum Utracone 2016 Już w nadchodzącą Noc Muzeów zobaczycie film tegorocznej edycji Muzeum Utraconego. Przedstawiamy, zawartą w trzech aktach, historię utraconej i odzyskanej twórczości jednego z najważniejszych polskich malarzy – Jana ...
Odzyskane dzieła”Święty Longin, patron dzwonkarzy”, Jana Matejki oraz portret „Hucułki z dzbankiem” autorstwa Michała Borucińskiego.
                    Obraz Jana Matejki „Święty Longin, patron dzwonkarzy”. Fot. KSP Policjanci wydziału kryminalnego stołecznej policji zabezpieczyli w prywatnych mieszkaniach na terenie Warszawy dwa obrazy. Poszukiwane dzieła figurowały dotąd w bazie strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obrazy te przed wojną stanowiły ozdobę dwóch różnych warszawskich kolekcji prywatnych, oba zostały utracone najprawdopodobniej w czasie powstania warszawskiego.Zatrzymane obrazy to „Święty Longin, patron dzwonkarzy”, Jana Matejki stanowiący projekt polichromii ...
Nowa kolekcja „Kulinaria” pod patronatem KUKBUK!
kobieta marynujaca korniszony Zapraszamy do oglądania nowej wirtualnej wystawy, tym razem poświęconej zagadnieniom kuchennym. Pomysłodawcą i Patronem smacznej kolekcji „Kulinaria” jest KUKBUK​ Magazyn Kulturalno- Kulinarny! Wśród prezentowanych utraconych dzieł sztuki znajdują się nie tylko obrazy, ale i elementy zastawy czy meble. Tę piękną kolekcję przygotowaliśmy dla Was wraz z Wydziałem do spraw Strat Wojennych w MKiDN (za wybór i opis dzieł odpowiedzialna jest Pani Katarzyna Zielińska). „Kobieta marynująca korniszony”
f Facebook